Düğün Fotoğrafçısı, Serhan Serter Photography :: Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular

Sizinle nasıl temasa geçebiliriz?

Web sayfamızdaki iletişim formundan, [email protected] mail adresinden veya doğrudan telefon ile temasa geçebilirsiniz. Yazılı başvurularınızda, talep detaylarınız titizlikle incelenip size özel teklifmiz tarafınıza 48 saat içinde sunulacaktır.

Yaptığınız düğün fotoğraf çekimini tanımlar mısınız?

Vermiş olduğumuz hizmet, belgesel düğün fotoğrafçılığı, düğün hikayesi fotoğraf çekimi gibi isimlerle anılmaktadır.

Bu çekim tarzındaki esas amaç, düğün gününün baştan sona kadar fotoğraflarla hikayesinin kurgulanmasıdır. Gün içersinde yaşananlar doğal akışında fotoğrafçının müdahalesi olmadan fotoğraflandığı gibi fotoğrafçının yönlendirmeleriyle poz verilerek de çekim yapılmaktadır.

Ne kadar zaman önceden rezervasyon yaptırmalıyım ?

Düğün fotoğrafı çekim rezervasyonlarımız bir günde sadece bir çift ile çalışmak üzere yapılmaktadır. Rezerve edilen bir günde Serhan Serter ikinci bir düğün çekimi yapmamaktadır. Unutmayınız ki düğünlerin büyik kısmı Cumartesi ve Pazar günü yapılmaktadır. Düğün tarihiniz kesinleştiği anda bizimle irtibata geçmenizi tavsiye ederiz.

İstanbul dışında çekim yapıyor musunuz, seyahat edebilir misiniz?

Edirne’den Ağrı’ya kadar Türkiye’nin bir çok ilinde çekimler gerçekleştirdik ve çekmeye devam ediyoruz.

Ayrıca, yurtdışında da çekim yapabiliriz.


Düğün günü çekimine ekip olarak mı geliyorsunuz?

Evet, düğün çekimine gün programının yapısına göre 3 - 4 kişilik bir ekip olarak gelmekteyiz. Çekimlerimizi, 1 fotoğrafçı, 1 yardımcı fotoğrafçı ve iki asistan ile gerçekleştirmekteyiz.

Fotoğrafları Serhan Serter mi çekiyor?

Evet, düğün günü çekiminizi önceden yapılacak rezervasyon sözleşmesi ile gerçekleştirmekteyiz. Düğün fotoğraf çekimlerini Serhan Serter yapmaktadır.

Düğün Paketi'niz nedir?

Verdiğimiz düğün fotoğrafı hizmetinde paket uygulamamız bulunmamaktadır. Düğün çekim yaklaşımımız paketler aracılığıyla sınırlandırılmamaktadır.

Verdiğimiz hizmette iki ana yaklaşım bulunmaktadır. Bunlardan biri düğün günü yaptığımız tün gün çekimdir. İkincisi hikaye kurgusu olmadan sadece bir iç veya dış mekanda yapılan çekimdir.

Her iki hizmetimizde de saat limiti, fotoğraf çekim ve mekan sayısı limiti veya paketi gibi uygulamalarımız yoktur.

Düğün fotoğrafı çekim yaklaşımımızda, düğün gibi duygu dolu bir günde limitler veya paketlerle oluşan sınırlı bir çerçeve ile anlatım dili kurulmasının yeterli olamayacağını düşünmekteyiz.

Düğün günü mü yoksa başka bir günde mi çekim yapmalıyız?

Bu sizin düğün fotoğraf beklentinize göre belirleyeceğiniz bir konudur. Düğün gününüzde kuafördeki hazırlıklarla beraber başlayıp akşama kadar devam eden bir hikaye kurgusu söz konusudur.

Düğün günü dışında bir günde yapılacak fotoğraf çekiminde düğün günü telaşından uzak sadece fotoğrafa ayrılan bir günde çekim yaptırabilirsiniz

Video çekim hizmetiniz var mı?

Evet, fotoğraf hizmetimizde olduğu gibi düğün gününüzün hikayesini video ile de yapabiliriz. Ayrıca düğün mekanınızda nikahınız ve düğün etkinliğinizin videosunu çekecek ayrı bir ekibimiz de mevcuttur. Gün hikayeli özel klip hazırlanmaktadır. Ayrıca düğün mekanının anlaşmalı video kameramanı bulunmuyorsa, aktüel ve vinçli kamera (jimmy jib) ile video çekimi yapıp, barkovizyon sunumu da gerçekleştirebiliriz.

Düğün akşamı fotoğraf çekiyor musunuz?

Genelde düğün mekanlarının anlaşmalı fotoğrafçıları olduğundan kendilerinden izin alınmak suretiyle düğün mekanına ilk girişiniz, nikah masanız ve ilk dansınızın çekimini yapmaktayız.

Düğün mekanınızın anlaşmalı fotoğrafçısı bulunmuyorsa, konukların ve konuklarla beraber gelin damadın fotoğraf çekimini yapıp hızlı baskı servisi ile sunum yapacak bir ekibimiz de mevcuttur.

Düğün günü çekiminiz ne kadar sürüyor, ne zaman başlıyor, ne zaman bitiyor?

Düğün fotoğrafı çekim hizmetimizde paket uygulamamız olmadığından süre sınırımız da bulunmamaktadır. Düğün gününü ve o günün hikayesini zaman sınırlamalarından uzak bir yaklaşımla, bir bütün olarak ele alıp o günün size özel hikayesini fotoğraflarla yazmak amacıyla çalışmamızı oluşturmaktayız.

Çekim hizmetimiz sabah saç, makyaj hazırlıkları ile başlayıp akşam düğün etkinliğiniz de dahil olmak üzere tüm gunü kapsamaktadır.

Hazırlık aşamasın çekimlerinde sadece gelin mi fotoğraflanıyor?

Hayır, güne iki fotoğrafçı ile başladığımızdan bir fotoğrafçımız gelinin, diğer fotoğrafçımız damadın hazırlık aşamasının fotoğraflarını çekmektedir. Bu sayede eş zamanlı olarak farklı mekanlarda çekim yapılarak gün hikayesi kurgusu oluşturulmaktadır.

Düğün çekimi programı için Serhan Serter ile bir araya gelmeli miyiz?

Yaptığımız çekim konsepti, detayları fazla olan, size özel bir çalışma olduğundan düğün gününüzün programını çıkartmak ve detayları netleştirmek adına bir araya gelmek faydalı olacaktır. İstanbul dışında bulunan çiftlerimizle mail ve telefon yolu ile düğün günü programını yapmaktayız.